Jak wykonać zadaszenie tarasu

Zadaszenie nad tarasem to fantastyczna ochrona przed deszczem, śniegiem i nadmiernym promieniowaniem słonecznym w sezonie letnim. Dach nad tarasem pozwala więc stworzyć powierzchnię użytkową, która do dyspozycji domowników będzie przez cały rok, niezależnie od aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak zrobić zadaszenie tarasu.

Nie zapomnij zapoznać się z przepisami

Bywają sytuacje, w których zadaszenie tarasu może zostać uznane w świetle prawa jako przebudowa, co wiąże się z koniecznością uzyskania pozwolenia na budowę. Zanim więc przystąpisz do jakichkolwiek działań, zorientuj się, jak kształtują się przepisy w Twojej gminie. W tym celu skontaktuj się z lokalnym wydziałem ds. budownictwa.

Czym zadaszyć taras?

Zadaszenie nad tarasem musi być przede wszystkim wytrzymałe, tak aby przetrwało nawet podczas najbardziej niekorzystnych warunków pogodowych. Istotne jest więc zakupienie wysokiej jakości materiałów, które już same w sobie będą gwarancją wysokiego poziomu odporności. Do wykonania konstrukcji możesz użyć drewna lub aluminium. Drewno dostępne jest zwykle w nieco bardziej przystępnej cenie niż drugi z wymienionych surowców. W jego przypadku należy jednak pamiętać o konieczności cyklicznej impregnacji, co pozwoli utrzymać dach nad tarasem w dobrej kondycji i nienaruszonym stanie. Konstrukcja aluminiowa jest dużo prostsza, jeśli chodzi o eksploatację, ponieważ nie wymaga impregnacji i jest łatwa w czyszczeniu. Samo zadaszenie powinno się zrobić z materiałów przepuszczających światło, które nie spowodują, iż w pozostałych pomieszczeniach w domu zrobi się bardzo ciemno. Możesz postawić na szkło wielowarstwowe, płyty komorowe z poliwęglanu lub akrylu oraz płyty faliste z PVC.

Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatną wycenę!

Jak zrobić zadaszenie tarasu?

Zadaszenie nad tarasem możesz wykonać samodzielnie lub skorzystać z pomocy fachowców. W sieci jest wiele firm, które zajmują się tego typu zadaniami, zapytaj o ofertę na przykład zielone-studio.pl. Jeśli zdecydujesz się na stworzenie zadaszenia we własnym zakresie, rekomendujemy wybrać drewno do stworzenia konstrukcji, bowiem aluminium wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu, który nie zawsze znajduje się na wyposażeniu gospodarstwa domowego. Słupy pod konstrukcję należy phone case wallethttps://www.coachglanville.com/for-salethis contentclick now osadzić w podłożu. Stalowe kotwy należy zalać betonem lub przykręcić do betonowego fundamentu, co sprawi, że całość będzie bardzo stabilna i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Poszczególne drewniane profile należy połączyć ze sobą z wykorzystaniem tradycyjnych złączy ciesielskich lub połączeń metalowych.

Konstrukcja, w zależności od potrzeb i możliwości, może być samonośna lub przymocowana do ściany budynku. Należy jednak pamiętać, aby ani zadaszenie, ani słupy nie wypadały w świetle otworów okiennych i drzwiowych, ponieważ będzie to bardzo nieestetycznie wyglądać zarówno z perspektywy tarasu, jak i pomieszczeń w domu. Warto pamiętać także o tym, aby chronić połączenie dachu nad tarasem ze ścianą przed negatywnymi skutkami działania wody. Jeśli naturalnie nie znajduje się tam okap, warto pokusić się o zastosowanie rynien, które w naturalny sposób będą dbały o regularne odprowadzanie wody.Dzięki naszym partnerom możesz znaleźć ties online, aby dopasować się do każdych preferencji i budżetu, od budżetowych po super stylowe modele z najwyższej półki.