Aranżacja tarasów krok po kroku!

Większość ludzi chętnie spędza wolny czas na świeżym powietrzu, gdy dopisuje dobra pogoda. Jest to szczególnie wygodne dla osób posiadających własny ogród. Nie muszą wtedy opuszczać swojej posesji, aby skorzystać z dobrodziejstw natury. Istnieje jednak sposób, aby dodatkowo poprawić komfort naszego wypoczynku na świeżym powietrzu. Rozwiązaniem tym jest mianowicie budowa tarasu. Profesjonalnie stworzona konstrukcja posłuży nam przez długie lata. Co więcej, znacząco poprawi wygląd naszego ogrodu. Pozostaje nam wybrać materiał, z którego ma być wykonany nasz taras i zaopatrzyć się we właściwe narzędzia.

Czytaj więcej…

O ile samodzielne zabranie się za budowę jest ciekawym rozwiązaniem, nie każdy będzie wiedział jak zbudować taras. Takim osobom pozostaje skontaktować się z doświadczoną firmą, oferującą tego typu usługi. Przykład takiego przedsiębiorstwa możemy znaleźć na stronie zielone-studio.pl. Firma ta specjalizuje się w projektowaniu zagospodarowania terenów zielonych. Jedną z oferowanych przez nią usług jest właśnie budowa tarasu drewnianego. Z uwagi na liczne atuty tego surowca, warto zdecydować się właśnie na taki taras.

Z jakiego materiału najlepiej wykonać taras?

Dobrą opcją jest wybór desek kompozytowych. Posiadają one wysoką zawartość drewna i tym samym przypominają w dotyku naturalny surowiec. Jednakże dzięki obecności domieszki PCW, tarasy wykonane z tego materiału będą bardziej wytrzymałe i odporne na działanie wody. Jest to szczególnie istotne, gdyż nasz taras ogrodowy będzie regularnie wystawiony na działanie czynników atmosferycznych. Firma Zielone Studio starannie podchodzi do projektowania i budowy tarasów. Dzięki dbałości o każdy szczegół konstrukcji powstały taras z pewnością spełni wszystkie nasze wymagania. Ciekawą alternatywą jest wybór drewna egzotycznego. Musi ono być jednak produktem wysokiej jakości, który jest importowany od sprawdzonych zagranicznych dostawców.

Jak wygląda proces montażu takiego tarasu?

Osoby zastanawiające się jak zrobić taras, powinny zacząć od przygotowania szczegółowego planu. Chodzi przede wszystkim o ustalenie, w którym miejscu powinien on powstać. Następnym krokiem jest zbadanie tego podłoża. Taką konstrukcję możemy postawić zarówno bezpośrednio na gruncie, jak i na betonowej wylewce. W tym pierwszym przypadku niezbędne będzie here are the findingsgreat site zastosowanie punktowych pali betonowych. Ich zadaniem jest zapewnienie stabilności naszego tarasu. W zależności od naszego wyboru konstrukcja nośna z legarów zostanie zbudowana przy użyciu profili aluminiowych poziomowanych, kompozytu lub drewna egzotycznego. Trzeba je solidnie przytwierdzić do podłoża w ramach czynności zwanej kotwieniem. Dopiero po zakończeniu tego etapu możemy przystąpić do wykładania desek kompozytowych. Te z kolei zostają przymocowane przy pomocy systemowych łączników, którymi dysponują profesjonaliści z firmy Zielone Studio.

Dzięki pomocy specjalistów możliwe jest zmontowanie tarasu w taki sposób, aby łączenia pozostawały niewidoczne. W przypadku tarasu drewnianego konstrukcja musi zostać właściwie zabezpieczona. Chodzi mianowicie o impregnację wszystkich elementów drewnianych, zanim przejdziemy do ich układania. W razie ich strugania lub przycinania konieczne będzie uzupełnienie impregnatu w takich miejscach. Wyjątkiem jest taras zbudowany z drewna egzotycznego. Z uwagi na jego wysoką odporność na zagrzybienie, niszczenie przez owady oraz warunki atmosferyczne, taka konstrukcja nie będzie potrzebowała dodatkowego zabezpieczenia.

Jakie narzędzia będą potrzebne podczas budowy tarasu?

Musimy zaopatrzyć się w rozmaite narzędzia do obróbki drewna. Do przycinania desek wystarczy nam pilarka tarczowa. W przypadku belek o dużym przekroju nie obejdziemy się bez piły ręcznej lub łańcuchowej. Z kolei do mocowania poszczególnych elementów konstrukcji wykorzystamy wiertarkę wyposażoną w specjalne wiertła do drewna. Ewentualnie możemy użyć wkrętów do drewna. Wtedy przyda nam się wiertło dwustopniowe z ogranicznikiem głębokości. Jak widać, nie obejdziemy się bez specjalistycznych narzędzi. Jeżeli ich nie posiadamy, będziemy musieli wydać sporo pieniędzy na ich zakup. Z tego względu łatwiejszym rozwiązaniem będzie wejście na stronę zielone-studio.pl i wynajęcie tej firmy. Zajmą się za nas projektowaniem i budową naszego wymarzonego tarasu.Przeglądaj nasze partner-sponsored Glasses, z różnorodnymi opcjami odpowiadającymi każdemu gustowi i budżetowi, które można kupić online